Paletizačné fólie a vrecia

Tieto fólie sa používajú na ochranu a
fixáciu tovaru na palete pri skladovaní a
prepravovaní. Z ekologického hľadiska sú
paletizačné fólie nezávadné, 100%
recyklovateľné.

Stretch hood

Fólia sa vyrába vyfukovaním z PE zo samozmrštitelnej trojvrstvovej koextrúdovanej fólie. Počas procesu paletizácie nie je potrebný ohrev teplom. Fólia sa vďaka elastickému správaniu a tvarovej pamäti vracia do predchádzajúceho stavu pred natiahnutím, čím sa tovar na palete pevne fixuje. Charakteristická vlastnosť fólie je vysoká pevnosť a ťažnosť, vysoká čírosť a lesk. Jej použitie prináša značné energetické úspory

Zmrštiteľné fólie pre paletizáciu

Fólia sa vyrába z vyfukovanej LDPE fólie a jej modifikácií, ktoré sa od seba líšia mechanickými a fyzikálnymi vlastnosťami. Počas procesu paletizácie dochádza krátkodobým pôsobením tepla ku zmäknutiu a zmršteniu fólie, čím sa kopíruje tvar baleného predmetu. Následným ochladením fólia stuhne a bezpečne zafixuje balený predmet. Fólia má minimálnu nasiakavosť a výborné elektroizolačné vlastnosti.

TECHNICKÉ INFORMÁCIE

Paletizačné vrecia sú vrecia so skladmi (záhybmi), ktoré majú po rozložení tvar kvádra. Vďaka tomu sa dajú ľahko navliecť na paletu a celú ju tak zabaliť bez použitia stretch fólie s prekryvom. Ak je vrece zmrštiteľné, pôsobením horúceho vzduchu sa na palete stiahne a zaistí tak pevný, fixný obal nahrádzajúci stretch fóliu.

POUŽITIE

Zabalenie celých paliet bez použitia iného obalového materiálu.

CHARAKTERISTIKA VRIEC

Primár x recyklát – podľa potreby je možné vyrobiť vrecia z primáru (spĺňajú prísne hygienické podmienky) aj z recyklátu.

Celoplošná mikroperforácia – vrecia je možné vyrobiť s celoplošnou mikroperforáciou. Táto úprava je vhodná na balenie tovaru, ktorý sa potrebuje zbaviť nadbytočnej vlhkosti, alebo naopak, potrebuje jej stály prísun.

Antistatika – vrecia obsahujú antistatické činidlo, ktoré ich zbavuej prebytočného elektrostatického náboja.

Farba – vrecia sa štandardne dodávajú v transparentnom vyhotovení, na prianie zákazníka je možné vyrobiť ich aj v inej farbe. Miera priehľadnosti danej fólie závisí od percenta pridaného farbiva. Nepriehľadné vrecia je možné vyrobiť od hrúbky 30 my.

Potlač – vrecia je možné potlačiť jednofarebne alebo viacfarebne (napr. recyklačné znaky, logo firmy, a pod.).